quad-logo

بررسی لوازم جانبی کوادکوپتر و هر آنچه پهپاد شما نیاز دارد!

بررسی لوازم جانبی کوادکوپتر و هر آنچه پهپاد شما نیاز دارد!

لوازم جانبی کوادکوپتر و آنچه برای پرواز باید داشته باشد

کوادکوپتر یا پهپاد به هواپیمای بدون سرنشین و کنترل از راه دوری گفته می شود که با استفاده از یک فرستنده رادیویی از فاصله دور برای هدایت آن اقدام می کنند. اما بحث ما در اینجا بررسی لوازم جانبی کوادکوپتر می باشد که همانند وسایل جانبی ماشین می تواند درصد فروش آنها بیشتر از فروش خود کوادکوپتر باشد. به عنوان مثال در کشور خودمان درصد فروش قطعات یدکی پراید بیشتر از فروش خود ماشین پراید می باشد، یا درصد فروش قطعات جانبی گوشی های سامسونگ که بسیار بالا بوده و فروشگاهای بسیاری اقدام به فروش این لوازم کرده اند. کمپانی های سازنده ساخت محصولات خود را بعد از چند سال متوقف می کنند اما ساخت لوازم یدکی آنها را ادامه می دهند تا روزی که فروش این قطعات یدکی به درصد پایینی برسد.

جانبی کوادکوپتر drone Accessories symastore ir 1

علاقمندانی که اقدام به خرید کوادکوپتر می کنند، اهداف زیادی در سر دارند. انجام یک پرواز لذت بخش یا ثبت تصاویر و فیلم های هوایی با کیفیت به صورت کاملا حرفه ای و پیشرفته از مهمترین فعالیت های این پرندگان میباشد. اما همانگونه که شما هم تصور می کنید احتمال خرابی این محصولات بسیار بالا بوده، چرا که استفاده از آنها نیاز به تجربه بالایی داشته و کوچکترین سرلنگاری منجر به صعود پهپاد یا برخورد آن با موانع شده که نتیجه آن شکستن اجزای کوادکوپتر نظیر ملخ ها، پوسته و آسیب رسیدن به بورد مرکزی آن می شود. اما کمپانی های تولید کننده پس از ساخت کوادکوپتر تمامی قطعات یدکی آن را به بازارا عرضه می کنند که می  تواند یک سرمایه گذاری اساسی باشد.

چرا داشتن لوازم یدکی کوادکوپتر ضروری می باشد؟

کسانی که دارای پهپاد می باشند باید هنگام پرواز آماده هر گونه حادثه باشند تا پس از شکستن قطعات یدکی با تعویض آنها یک پرواز بی وقفه و لذت بخش را تجربه کنند. اما برای یک پهپاد لوازمی هم وجود دارد که در هر شرایط می توانید از آنها استفاده کنید. پرنده های نیمه حرفه ای از مداومت شارژی نسبتا پایینی بهره می برند، اما برای افزایش دفعات پرواز می توانید از هاب شارژر و باتری های بیشتر استفاده کنید. یک کوادکوپتر از قطعاتی ساخته شده که به صورت جداگانه می توان تمامی آنها را خریداری کرد. اما قطعاتی هستند که ضرورت بیشتر دارند و تمامی نمایندگی ها آنها را به مشتری عرضه می کنند.

چه لوازمی می توانند قدرت حمل پهپاد را افزایش دهند؟

کمپانی ها معمولا هواپیماهای بدون سرنشین خود را به صورت 4 روتوره (کوادکوپتر) می سازند تا تعادل بهتری داشته باشند. اما در بسیاری از موارد برای افزایش توان کوادکوپتر از موتورهای بیشتر استفاده می کنند. مولتی روتورها باید از بدنه و موتورهای بادوام برخوردار باشند تا وزن خود را تحمل کنند. موتور پهپاد یکی از اجزای اصلی آن به حساب می آید که وظیفه آن بالا بردن کوادکوپتر از سطح تیکاف می باشد.

خرید باتری یدکی کوادکوپتر چه اهمیتی دارد؟

باتری های پروازی یکی از اساسی ترین قسمت های یک پهپاد می باشند که وظیفه آنها تغذیه موتورها و سایر قطعات کواد کوپتر می باشد. اما زمانی که این پرنده ها می توانند در وضعیت پرواز بمانند و فیلم برداری کنند وابسته به ظرفیت همین باتری ها است. برای اینکه یک پرواز بدون وقفه را تجربه کنید توصیه ما به شما خرید باتری های یدکی برای هواپیمای خود می باشد.

جانبی کوادکوپتر drone Accessories symastore ir 3

شارژ سریع با هاب شارژر

معمولا زمان لازم برای شارژ یک باتری کوادکوپتر بسیار بالا بوده و چنین ویژگی باعث کاهش هیجان و لذت پرواز می شود. اما با استفاده از یک هاب شارژر مخصوص باتری کوادکوپتر خود می توانید همزمان چند عدد باتری پرواز را شارژ کرده و دفعات بیشتری با هواپیمای خود پرواز داشته باشید.

جانبی کوادکوپتر drone Accessories symastore ir 5

فرستنده رادیویی کوادکوپتر برای کنترل از فاصله دور

همانطور که در بالا هم گفته ایم برای کنترل پهپادها از ریموت کنترل یا فرستنده رادیویی به کار می رود که با استفاده از آن کاربر این امکان را دارد که پرنده خود را از فاصله دور به صورت کاملا پیشرفته کنترل کند. ریموت کواد کوپتر از طریق اتصال Wifi دستورالعمل های خلبان را به رسیور خود بر روی پرنده منتقل می کند. برای اینکه کنترل پرنده کیفیت موردنظر را داشته باشد باید در منطقه ای پرواز کنید که تداخل امواج رادیویی کم باشد. معمولا برای افزایش برد و کیفیت پرواز از تقویت کننده آنتن ریموت در نظر می گیرند.

جانبی کوادکوپتر drone Accessories symastore ir 9

خرید ملخ های یدکی برای تعویض ملخ های آسیب دیده

در برخورد مولتی روتور با موانع، ملخ ها اولین قطعاتی هستند که دچار شکستگی می شوند و در اکثر اوقات منجر به صعود پرنده شده اند. اما اگر ملخ  های شما بر اثر تابش شدید نور خورشید یا شرایط نامساعد محیطی دچار اعوجاج شده و حالت آیرودینامیکی خود را از دست داده توصیه ما به شما خرید ملخ یدکی پهپاد و تعویض نمونه های آسیب دیده می باشد. ضرورت ملخ ها برای مولتی روتورها حکم یک چرخ یدکی برای ماشین را دارد که به محض آسیب رسیدن به آنها باید پرواز را متوقف کرده و نسبت به تعویض آنها اقدام کنید.

جانبی کوادکوپتر drone Accessories symastore ir 6

گارد محافظ ملخ برای افزایش ایمنی پرنده

کوادکوپترهایی که فاقد سنسورهای اجتناب از مونع می باشند، قادر به شناسایی موانع نیستند. بنابراین به راحتی با موانع برخورد کرده که نتیجه آن مورد بالا یعنی شکستن ملخ ها و فرود هواپیما می باشد. اما با خرید گارد ملخ برای کوادکوپتر خود میتوانید از وقوع این حادثه و آسیب رسیدن به پهباد خود جلوگیری کنید.

جانبی کوادکوپتر drone Accessories symastore ir 4

پرواز و فرود بهتر

کاربران معمولا از اینکه هواپیمای آنها در اواسط پرواز فرود می کند اعتراض داشته اند، اما راه حل نهایی چیست؟ معمولا این پرنده ها ایمنی پایینی دارند و توانایی انجام یک پرواز هوشمندانه را ندارند. اما تجهیزات فرود و باتری های هوشمندانه می توانند مانع از فرود غیرمنتظره کوادکوپتر شوند. با وجود لوازم جانبی قابل اعتماد نیازی به نگرانی خلبان در رابطه با سقوط هواپیمای بدون سرنشین خود ندارد. استفاده از پد فرود کوادکوپتر باعث می شود تا خیلی راحت هواپیمای خود را فرود بیاورید و هیچگونه آسیبی به پایه های لندینگ و پوسته آن وارد نشود.

جانبی کوادکوپتر drone Accessories symastore ir 8

دوام بیشتر با استفاده از قطعات جانبی

خلبان می تواند با تعویض قطعات آسیب دیده و استفاده از لوازم بروز شده زمان زیادی از هواپیمای بدون سرنشین خود نگهداری کند. قطعات جانبی اضافه به کاربر اجازه می دهد که سال ها پهپاد خود را پرواز دهد.

دوربین های پیشرفته

کاربران از یک کوادکوپتر دوربین دار یا هلی شات جهت فیلم برداری و تصویر برداری استفاده می کنند که استفاده از دوربین های پیشرفته می تواند کیفیت کار شما را ارتقاع داده و تصاویر خیره کننده ای به ثبت برساند. اما پرنده هایی که قابلیت نصب دوربین بر روی آنها وجود دارد می توانید از دوربین های با کیفیت تر برای آنها استفاده کنید. اگر کوادکوپتتر استفده کن

کیف یا ابزار حمل و نگهداری کواد کوپتر

از آنجا که پرواز اغلب یک فعالیت در فضای باز است حمل و نگهداری کوادکوپتر امری مهم و ضروری می باشد که با استفاده از یک هارد کیس یا کیف حمل به راحتی می توان آنها را حمل و نگهداری کرد.

جانبی کوادکوپتر drone Accessories symastore ir 10

کارت حافظه میکرو اس دی

هنگام فیلمبرداری و تصویر برداری اگر حافظه کافی برای ذخیره تصاویر و فیلم ها را نداشته باشید دوربین به شما اجازه عکسبرداری و ثبت ویدئو را نخواهد داد. بنابراین توصیه می کنیم قبل از پرواز حافظه ذخیره سازی آن را چک کرده و در صورت نیاز کارت میکرو اس دی بر روی آن درج کرده تا تمامی تصاویر و فیلم های مورد نیاز خود را به ثبت برسانید.

جانبی کوادکوپتر drone Accessories symastore ir 7

چند نکته جهت خرید لوازم جانبی پهپاد

مطمئنا همه شما می دانید که وزن با زمان پرواز رابطه عکس دارد، یعنی هر چه وزن کواد کوپتر بیشتر باشد زمان پروازی که ارائه می دهد کاهش می یابد. پس هنگام خرید قطعات جانبی و نصب آنها بر روی مولتی روتور توجه داشته باشید که وزن بالای آنها باعث کاهش زمان پرواز مولتی روتور نشود.

فروشگاه کوادفا نمایندگی خرید کوادکوپتر و قطعات یدکی آن

فروشگاه کوادفا مرکزی معتبر برای فروش کوادکوپتر و لوازم جانبی این محصولات در ایران می باشد. مشتریان همزمان با خرید کوادکوپتر این امکان را دارند که همراه محصول وسایل جانبی آن را تهیه و خریداری کنند.

لوازم جانبی کوادکوپتر از کجا خریداری کنیم؟

لوازم جانبی اصلی کوادکوپتر یا هلی شات را از کوادفا نمایندگی رسمی انواع هلی شات در ایران خریداری کنید

چگونه لوازم جانبی اصلی کوادکوپتر را تشخیص دهیم؟

قیمت و گارانتی دوتا از فاکتورهای اصلی برای تشخیص لوازم جانبی و یدکی اصل از تقلبی می باشند؟

انواع لوازم جانبی پهپاد؟

لوازم جانبی پهپاد شامل باتری، ملخ، گارد ملخ و محافظ ملخ، کیف، شارژر، پوسته، ریموت کنترل، دوربین گمیبال و .. هر آنچه مربوط به ظاهر هلی شات می باشد

انواع قطعات یدکی کوادکوپتر؟

قطعات یدکی کوادکوپتر شامل موتور، قطعات الکترونیکی داخلی و .. می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *