quad-logo

فیلم آموزش ساخت کوادکوپتر در خانه

فیلم آموزش ساخت کوادکوپتر در خانه

فروشگاه کوادفا یک ویدئو برای شما تهیه کرده است که نحوه ساخت کوادکوپتر در خانه را با کمترین هزینه به شما آموزش می دهد. هر چند drone ساخته شده با این روش آموزش چندان پیشرفته نیست. اما برای دانشجویان صنعت هوا و فضا یک آموزش خوبی در این زمینه است.

تجربه پرواز از آرزوهای دیرین بشر بوده است. تماشای جهان از آسمان و ارتفاع بالا تجربه ای فوق العاده لذت بخش بود که تا قبل از قرن 21 فقط مختص به پرندگان بود. اما با اخترا هواپیما انسان توانسته این آرزوی چند هزار ساله نیاکان خود که از زمان پیدایش انسان تا کنون در دل مانده بود را برآورده سازد. داستان به همین جا ختم نشد بلکه انسان نه تنها آسمان ها و ماوای زمین بلکه با استفاده از تکنولوژی قدم به سایر سیاره مثل ماه گذاشته است. به گونه ای که امروز از سفر انسان به مریخ صحبت می شود. و این رقابت و پیشرفت تکنولوژی هنوز هم ادامه دارد.

امروزه شاهد تولید پرنده های کوچک به اسم کوادکوپتر ( معادل فارسی آن پهپاد ) هستیم. که هر چند کوچک اما با تکنولوژی پیشرفته ای که دارند و استفاده از دوربین های فیلمبرداری و عکاسی ، تکنولوژی وای فای و.. به اما این امکان را می دهند تا تماشای محیط اطراف خود از آسمان را به صورت مجازی تجربه کنیم.

پهپاد علاوه بر قابلیت نظامی ، به دیگر جنبه های زندگی بشر گسترش پیدا کرده است. از ساخت کواد کوپترهای اسباب بازی تا کوادکوپتر حرفه ای برای انجام تصویر برداری هوایی در صنعت سینما، پرنده های مخصوص حمل کالا در کشورهای پیشرفته و صدها کاربرد دیگر باید در آینده شاهد استفاه بیشتر از این پرنده دوست داشتنی باشیم. و حتی در بعضی کشورها آنچنان استفاده از آن رونق پیدا کرده است. که مجبور شدند قوانین در این زمینه وضع کنند

هر چند استفاده از کوادکوپتر برای بعضی از مردم جنبه تفریحی و سرگرمی دارد. اما برای بعضی از دانش آموزان و دانشجویان این حس کنجاوی وجود دارد که چگونه می توان یک کوادکوپتر ساخت. ساخت کوادکوپتر یا پهپاد پیچیدگی های خاص خود را دارد. فقط مسئله به پرواز در آوردن آن نیست. بلکه سرعت ، کنترل و سایر تکنولوژی ها باعث می شود. تا ساخت یک کوادکوپتر حرفه ای از توان ما خارج باشد. هر چند ساخت دستگاهی با قابلیت بلند شدن از زمین و پرواز کردن باز هم برای ما لذت بخش باشد.

از آنجا که بهترین آموزش به صورت تصویری است. برای آشنایی با نحوه ساخت کوادکوپتر ویدئوی زیرا مشاده کنید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *