quad-logo

مقایسه کوادکوپتر Bugs 3 Pro و Bugs 3 H

مقایسه کوادکوپتر Bugs 3 Pro و Bugs 3 H

شباهت کوادروتور باگز ۳ پرو و باگز 3 اچ : بررسی کیفیت ساخت و تمامی آپشن‌ها

قبل از مقایسه این محصولات کمپانی MJX نیاز به ارائه بیاناتی از این کمپانی و محصولات آن می باشد. این شرکت در زمینه ساخت پهباد از حرفه ها و طراحی های خاصی به کار می گیرد که باعث شده تا سالانه محصولاتی متنوع، کاربردی و البته با کیفیت به بازار عرضه کند. تمامی کوادکوپتر های ساخت این کمپانی می توان گفت به طور کلی توقع کاربران خود را برآورد کرده اند. اکنون در ادامه همین محتوا با مقایسه کوادکوپتر Bugs 3 Pro و Bugs 3 H از توسط تیم فنی و تکنسین‌های پرواز کوادفا همراه ما باشید.

ویژگی‌های کوادکوپتر Bugs 3 PRO نسبت به Bugs 3H

بطور کلی مدل باگز ۳ پرو ورژن جدیدتری نسبت به مدل Bugs 3H است که خیلی از مواردی که در طی یکسال کارکرد یوزرها و بازخورد آن‌ها بررسی شده است، کمپانی MJX/RC تصمیم به رفع کاستی‌هایی مانند جی‌پی‌اس، قدرت موتورها، مداومت پروازی، برد رادیویی و بهینه سازی مصرف باتری کرده است. البته مشابه اتفاق در دو سال گذشته نیز افتاده بود. در سال 2016 میلادی وقتی کمپانی ان‌جی‌اکس کوادروتور باگز ۳ معمولی را معرفی کرد، بسیاری از کاربران ایراد قفل ارتفاع را بر روی آن گذاشتند و با شکست تجاری روبرو شد. پس از آن MJX در اواخر 2016 مدل B3H یا Bugs 3H را معرفی کرد که حرف H مخفف کلمه Hovering به معنای قفل ارتفاع بود. این روند تا به امروز ادامه داشته است و این کمپانی به مدل تکمیل شده‌ی Bugs 3 PRO رسیده است که در آن کلمه PRO مخفف Professional به معنای حرفه‌ای است. کارشناسان ام‌جی‌اکس معتقدند که این محصول حداقل تا ۵ سال آینده تمامی نیازهای کاربران سری باگز ۳ را پاسخگو است. در ادامه ویژگی‌های اضافه شده به مدل PRO را توضیح خواهیم داد.

  • Bugs 3 Pro دارای مداومت بیشتر نسبت به باگز 3H

زمان پرواز یکی از آپشن های حساس یک پهپاد می باشد و یکی از تفاوت های اصلی در این دو پرنده را می توان مداومت شارژی یا زمان پرواز آنها تلقی کرد. باتری به کار گرفته شده برای هر دو از نوع لیتیومی اما مورد در نظر گرفته شده برای باگز 3 پرو 1000 میلی آمپر افزایش ظرفیت داشته و همین عامل باعث می شود تا کاربر بتواند 4 دقیقه بیشتر این کواد کوپتر را در آسمان پرواز دهد. زمان پرواز باگز سه اچ حدود 18 دقیقه می باشد در حالی که مدل پرو دارای مداومت پروازی 22 دقیقه ای می باشد.

  • برد رادیویی 2.6 برابر Pro نسبت به H

یکی دیگر از تفاوت های عمده این دو هواپیمای بدون سرنشین برد مسافتی آنها می باشد که در این میدان Bugs 3 H بازنده می باشد. چرا که خلبان میتواند این پرنده را تا 300 متر از خود دور کند در حالی که با استفاده از یک ریمت خوش ساخت با فرکانس رادیویی 2.4 گیگاهرتز می توانید Bugs 3 Pro را تا 800 متر به صورت افقی پرواز دهید و از خلبانی با این هواپیمای کنترل از راه دور لذت ببرید. و همین عامل باعث شده تا مشتریان هنگام خرید از میان این دو باگز 3Pro را انتخاب کنند.

  • باگز سه پرو مجهز به موقعیت یاب ماهواره ای GPS

پهبادهایی که برای آنها از سیستم مکان یاب در نظر گرفته می شود می توانند در هنگام پرواز بسیار هوشمندانه و با ایمنی بالا عمل کنند، که در میان این دو کوادکوپتر کمپانی ام جی ایکس برای مدل پرو از این سیستم موقعیت یاب به کار گرفته است تا هنگام تداخل در امواج رادیویی و موارد دیگر موقعیت پرنده را حفظ کند و با فشردن دکمه RTH به صورت اتوماتیک به محل تیکاف خود بازگردد و در واقع این قابلیت به این هواپیما کمک می کند تا هنگام خارج شدن از محدوده کنترل به سرعت موقعیت خود را پیدا کند و از سقوط آن جلوگیری می کند.

  • سایر مغایرت ها

اما کوادکوپتر Bugs 3 Pro نسبت به Bugs 3 H از قابلیت های بیشتری برخوردار میباشد که از مهمترین آنها می توان به حالت های پروازی و تعقیب سوژه اشاره کرد. باگز 3 پرو قادر است سوژه مورد نظر شما را به صورت خودکار تعقیب کند تا بتوانید با خیال راحت به تصویر برداری و فیلم برداری بپردازید. اما از دیگر قابلیت های این پهباد حالت های پروازی آن می باشد که از مهمترین آنها حالت TapFly می باشد و با فعال کردن آن و انتخاب نقاط مورد نظر می توانید به کوادروتور دستور دهید تا بر روی مسیر دلخواه شما حرکت کند. دومین مد پروازی این هواپیمای درون به نحوه ای می باشد که با فعال کردن آن می توانید حرکات مدور به دور سوژه موردنظر داشته باشید. و با این حالت می توانید ویدئوهای خاص و کاملا رمانتیک تهیه کنید.

شباهت و موارد یکسان

همانطور که ملاحظه فرمودید این دو کوادکوپتر از نظر موارد تکنیکال و فنی تفاوت‌های بارزی دارند. اما در آن‌ها موارد مشترک هم دیده می‌شود. از نظر سایز، اندازه و فریم این دو Drone شاهد شباهت هستیم. در ادامه این موارد همسان را توصیح خواهیم داد.

  • باگز 3 پرو و باگز 3 اچ با ظاهری تقریبا مشابه عرضه شده‌اند

این دو محصول از خانواده باگز سه می باشند که با چشم حشره ای امضای این خانواده و در کل خانواده باگز را بر روی بدنه خود حک کرده اند. در ساخت این دو مولتی روتور از مواد پلاستیکی ABS به کار گرفته شده که مقاومت بالایی دارد و باعث ضربه پذیری این محصولات خواهد شد. Bugs 3 Proنسبت به 3 اچ در اندازه بزرگتری طراحی شده و البته این تغیر ابعاد را می توان در طول و عرض آنها مشاهد کرد چون در ارتفاع تغیر چندانی مشاهده نمی شود. وزن Bugs 3 H هم از همین ماجرا تبعیت می کند و نسبت به باگز 3 پرو 40 گرم سبک تر می باشد. این دو کوادکوپتر باگز با رنگ های سیاه و نقره ای طراحی شده اند. قلب تپنده این دو پهباد از نوع براشلس با کمی تفاوت می باشد که برای MJX Bugs 3 Pro موتور براشلس 1800KV در نظر گرفته شد، و همین عامل باعث شده تا این پرنده در حالت اسپرت سرعتی معال 60 کیلومتر بر ساعت داشته باشد. برای هر دو کوادروتور از اسپیدهای کنترل در نظر گرفته شده تا بتوانند نوسان در راندمان این براش ها را از بین ببرند و از ترمزهای یهویی که عامل خرابی موتورها می باشد جلوگیری کنند.

  • قابلیت نصب دوربین و تبدیل کوادروتور به هلی شات

همانطور که در بالا بیان داشته ام این دو محصول با تغیرات خیلی اندک عرضه شده اند، و هر دو آنها با دوربین های گوپرو و شیائومی سازگار می باشند. مطمئنا با نصب یک دوربین گوپرو می توانید تصاویر فوق العاده ای با Bugs 3 H و پرو تهیه کنید. این دو مولتی روتور با دوبین های C4000 , C5000 , C6000 سازگاری دارند، دوربین هایی که دارای کفیت 8 مگاپیکسل در تصویر برداری می باشند و مطمئنا این مورد می‌تواند یک امتیاز خوب برای این دو پهپاد باگز به حساب آید.

  • سنسور تثبیت یا قفل ارتفاع (Hovering)

یکی دیگر از قابلیت هایی که برای این دو محصول کمپانی ام جی ایکس در نظر گرفته شده سیستم قفل ارتفاع می باشد که در زیر بدنه آنها تعبیه شده و باعث می شود  تا شما بتوانید پرنده را در ارتفاع دلخواه ساکن کنید و در همان ارتفاع به پرواز ادامه دهید. اما کاربرد این سنسور در کجاست؟ هنگامی که شما مشغول تصویر برداری یا فیلم برداری می باشید مطمئنا کنترل ارتفاع برای جلوگیری از برخورد با سطح باعث می شود تا تمرکز کافی برای ثبت تصاویر و فیلم ها نداشته باشید که با استفاده از سنسور تثبیت ارتفاع می توانید پرنده را در یک ارتفاع دلخواه ثابت کنید.

مقایسه کوادکوپتر Bugs 3 Pro و Bugs 3 H

راهنمای خرید انواع کوادکوپتر باگز ۳

اکنون شما کاربران و مشتریان عزیز می توانید با استفاده از این بررسی پهباد مورد علاقه خود را از همین جا یعنی فروشگاه کوادفا نمایندگی خرید کوادکوپتر در ایران با قیمت مناسب تهیه و خریداری کنید. با بررسی که از این دو پرنده برای شما بیان کرده ام می توان نتیجه گرفت که باگز سه پرو نسبت به مدل اچ پیشرفته تر ساخت شده و همین عامل باعث شده تا  در پایین جدول مشخصات فنی هر دو محصول باگز 3 اچ و باگز 3 پرو آورده شده که با استفاده از آن می توانید در یک نگاه به تمامی تفاوت ها و شباهت های این دو محصول پی ببرید. امیدوارم که توضیحات من برای شناخت این دو محصول و تفاوت های میان آنها مورد قبول واقع شده باشد.

 

مشخصات فنی Bugs 3 Pro و Bugs 3 H

مدل Bugs 3 Pro Bugs 3h
کارایی تصویربرداری تفریحیتصویربرداری حرفه‌ای

تصویربرداری ورزشی

نصب دوربین‌های ورزشی گران‌قیمت مانند گوپرو

تصویربرداری تفریحی
کمپانی سازنده MJX/RC
MJX/RC
ابعاد ۴۱x41x15 سانتی متر ۳۱x31x14 سانتی متر
رنگ نقره‌ای متالیک خاکستری تیره
مواد سازنده قطعات الکترونیکی ، فلز ، پلاستیک ABS قطعات الکتریکی و مواد PVC
GPS دارد ندارد
وزن ۵۲۵ ۴۸۵
موتور براشلس ۲۲۰۴ (high speed/power) براشلس ۱۸۰۶ (mid speed/power)
کنترل
ریموت کنترل از راه دور ۲٫۴ گیگاهرتز ریموت کنترل از راه دور ۲٫۴ گیگاهرتز
برد رادیوی کنترل
۸۰۰ متر ۳۰۰ متر
زمان پرواز ۲۲ دقیقه ۱۷ دقیقه
ژیروسکوپ دارد از نوع ۶ محور دارد از نوع ۶ محور
اسپید کنترل High voltage Mid Voltage
باتری باتری ۲ سل ۷٫۴ با ظرفیت ۲۸۰۰ میلی آمپر باتری لیپو ۷٫۴ ولت با ظرفیت ۱۸۰۰ میلی آمپر
مدت زمان شارژ باطری ۱۲۰ دقیقه حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه
توابع پرواز بالا،پایینجلو،عقب،راست،چپ

گردشس به چپ، گردش به راست

بالا،پایینجلو،عقب،راست،چپ

گردشس به چپ، گردش به راست

دوربین سازگار با دوربین های گوپرو و شیائومی قابل نصب _ سازگار با دوربین های گوپرو و شیائومی
گیمبال قابل نصب قابل نصب
پرواز در شب دارد دارد
ابزار درون پکیج محصول کوادکوپتر باگز ۳ پرو ، رادیوی کنترل ، باتری لیتیوم یونی ، شارژر ، ۴ عدد ملخ اضافه ، پیچ گوشتی، دفترچه راهنما و … کوادکوپتر باگز ۳ اچ ، رادیوی کنترل ، باتری لیتیوم یونی ، شارژر ، ۴ عدد ملخ اضافه ، پیچ گوشتی، دفترچه راهنما و …

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *