quad-logo

کوادکوپتر چیست؟

کوادکوپتر چیست

کوادکوپتر

مالتی‌روتور به پرنده‌ای گفته می‌شود که دارای دو یا چند روتور یا گرداننده باشد. مجموع این موتورها را مالتی‌روتور (Multirotor) گویند. پرطرفدارترین نوع مولتی‌روتور، کوادکوپتر (به انگلیسی=Quadcopter) است که همانطور که از اسم آن پیداست دارای چهار روتور می‌باشد. کواد در زبان لاتین به معنای چهار است.

در تصویربرداری هوایی، مناسب‌ترین طراحی و انتخاب از نظر مهندسی هوا و فضا، نصب دوربین بر روی کواد کوپتر است. زیرا با حداقل تعداد روتور، بیشترین میزان تعادل را ایجاد می‌کنند تا دوربین شما بصورت شناور و بدون لرزش بتواند تصویربرداری هوایی را انجام دهد. کوادکوپترها با قابلیت و اهداف متفاوتی مانند سرگرمی، تصویربرداری (هلی شات)، سرگرمی، کشاورزی، ماهیگیری و البته نظامی ساخته می‌شوند. دانشمندان بر این باورند که آسمان دنیای پیش رو پر از Drone هایی است که در حال انجام کارهای روزمره انسان ها هستند. بنظر شما آیا روزی فرا می‌رسد که در آسمان شاهد ترافیک هوایی و قوانین راهنمایی و هدایتگری در آسمان باشیم؟! کوادفا مرکز فروش کوادکوپتر در تهران سعی کرده تا شما با انواع کواد کوپتر ، هلی شات ، پهپاد و تجهیزات تصویر برداری هوایی آشنا سازد.

کوادکوپتر چگونه کار میکند ؟

کوادکوپترها دارای دو موتور راستگرد و دو موتور چپگرد هستند. این باعث می‌شود موتور و ملخ‌ها نیروی وارد به بدنه کوادکوپتر در اثر چرخش را خنثی کنند و کوادروتور دچار چرخش و گشتاور حول محور عمودی نشود. هر ۴ ملخ مانند فن عمل می‌کنند و با ایجاد اختلاف فشار بین فضای بالا و پایین کوادکوپتر، آن را از زمین بلند کرده و بصورت معلق درمیاورد. درواقع مولتی روتورها از بالا مکنده و از پایین دمنده هستند.

خرید کواد کوپتر

خوشبختانه در کشور عزیزمان، امکانات مشاوره و خرید کواد کوپتر توسط فروشگاه کوادفا ارایه داده می‌شود. امروزه به لطف خداوند امکان خرید کوادکوپتر برای عاشقان این صنعت هوا و فضا و علاقمندان رباتیک و پرنده های هوشمند در ایران فراهم شده است تا ما بتوانیم پرواز با کوادکوپتر و هلیشات را تجربه کنیم و آن را ارتقا دهیم. اگر تابحال تجربه پرواز را نداشته‌اید، کوادکوپتر ارزان سایما بهترین انتخاب برای ورود به عرصه گسترده پرواز ربات‌های پرنده است. خرید کوادکوپتر الزاما نیازمند امین قطعات یدکی و همچنین ضمانت تعمیرات تخصصی می‌باشد. “فروشگاه کوادفا” تامین کننده‌ی تمامی قطعات یدکی اصلی و مصرفی مالتی‌روتور در ایران این تضمین را به باشگاه مشتریان خود خواهد داد که تعمیرات، تامین قطعات، آمورش، حفظ و نگهداری کوادکوپترهای شما از صفرتاصد انجام دهد.

خرید کوادکوپتر دوربین دار

کوادکوپترهای دوربین دار که در ایران به اشتباه به آن هلی شات می‌گویند، از انواع مالتی روتورهای تصویربرداری هستند. این کوادکوپترها دارای یک یا چند دوربین هستند که با تکنولوژی های متفاوتی به بدنه کوادکوپتر نصب می‌شوند. در حال حاضر کوادکوپتر دوربیندار جزو پرطرفدارترین و پرفروش ترین مالتی روتورهای دنیا هستند و روز به روز شاهد پیشرفت آن ها در بازار جهانی هستیم.

کوادکوپتر سایما

کوادکوپتر سایما به دو دسته دوربین دار و بدون دوربین تقسیم می‌شوند و خود کوادکوپترهای دوربین دار در دو دسته‌ی دارای ارسال تصویر و فاقد ارسال تصویر قرار می‌گیرند که در زیر بطور مختصر توزیح داده شده است:

کوادکوپتر بدون دوربین: این کوادکوپترها فاقد دوربین هستند و برای آموزش و آشنایی با دنیای Drone ها ساخته شده‌اند. این دسته قیمت پایینی دارند و می‌توان با هزینه بسیار کم یکی از آن‌ها را خرید.
کوادکوپتر دوربین دار: کوادکوپترهایی که دارای دوربین رم خور هستند. این دسته قابلیت تصویربرداری و عکاسی را دارند و هدایتگر می‌تواند عکس و فیلم را در حین پرواز بر روی رم دوربین کوادکوپتر ذخیره نماید.
کواکوپتر دوربین دار با قابلیت ارسال تصویر: این دسته را هلی شات گوییم. کوادکوپتر با قابلیت ارسال تصویر که به دوربین آن FPV گفته می‌شود. این کوادکوپترها تصویر در حال ضبط را ارسال می‌کنند و شما در لحظه می‌توانید ببینید که چه فضایی در کادر عکی و فیلم شما ثبت می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *